Altın Yüzüğüm Kırıldı Hangi Yöre? (Correct answer)

bir adıyaman yöresi türküsü. sözleri aşağıdaki gibidir. ragıp binzat’tan alınan oynak bir adıyaman türküsüdür. yeri ve yeni genişleten bir ezgisi vardır.

Grup Abdal Altın yüzüğüm kırıldı kim söylüyor?

ALTIN YÜZÜĞÜM KIRILDI – Çiğdem Taştan & Paul Dwyer #99 – YouTube.

Emmim kızı nerenin türküsü?

Yalkın türküyü Gaziantep’in Nizip ilçesine bağlı Sarılar adlı Kızılbaş Çepni köyündeki Ali Demir’den derlemiştir. Hikayesi Zeynep Ceren Seçkal tarafından gönderilen bu türkü 10,681 defa görüntülenmiştir. «Dadaloğlu İle Emmim Kızı » isimli türküye ait söz kaydı bulunmaktadır.

Grup Abdal kimlerden oluşuyor?

Haluk Tolga İlhan 1969 yılında Ankara’da doğan Türk halk müziği ve opera sanatçısı, Grup Abdal ‘ın eski solisti ve iki kurucusundan biridir. Aslen Erzurumlu olan İlhan, 1969 yılında Ankara’da doğdu. Haluk Tolga İlhan, opera sanatı dışında özellikle halk müziği çalışmaları kapsamında 6 adet albüm yayınlamıştır.

Grup Abdal kim kurdu?

Grup Abdal, Halk müziğini kendi tarzıyla yorumlayan grup. 2011 yılında Ali Ekber Kayış ile Haluk Tolga İlhan grubu kurmuşlardır. Grubun mottosu “yeni bir müzikal varoluş çabası ve arayışıdır” şeklindedir. Kalan Müzik plak şirketinden iki albüm çıkarmışlardır.

Kerem Kekeç Kimdir?

Kerem Kekeç İstanbul doğumlu olan Kerem Kekeç ‘in müziğe ilgisi 3 yaşında babasının aldığı küçük bir davulla başlamıştır. İTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliğindeki eğitimini yarıda bırakıp Marmara Üniversitesi Müzik Eğitim bölümünde piyano eğitimi alarak mezun olmuştur.

Özge Ünkap kimdir?

samsara istanbul ve grup abdal ile başladığı müzik yolculuğunu, kendi şarkılarıyla devam ettiren, yılların birikimini yazmış, bestelemiş, kendi güzel sakin sesiyle notalara dönüştürmüş; öğretmen, sanatçı, santuri, seyyah, iyilikperest, ada sakini, güzel kadın.

You might be interested:  Tam Ziynet Altın Ne Kadar?(Mükemmel cevap)

Haluk Tolga ilhan aslen nereli?

Aslen Erzurumlu olan İlhan, 1969 yılında Ankara’da doğdu. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Opera Şan Bölümü’nden mezun olmuştur. 1992 senesinde Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde başladığı opera hayatına 2010 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ne geçerek devam ettirmiştir.

Haluk Tolga ilhan kaç yaşında?

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde müzik öğrenimi gören Ali Ekber Kayış, üniversite yıllarından itibaren çeşitli grup ve sanatçılara gitar ve bass gitarı ile eşlik etti. 2008 yılında üniversite döneminden arkadaşları ile Düşbaz müzik grubunu kurdu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *