Bağcılar Hurdacı

Bağcılar Hurdacı

Metro ile ulaşım hatları bulunan ve Anadolu Yakasının en bilinen semtlerinden biri olan Bağcılar hurdacı olarak da önemli bir ilçenin merkezini oluşturmaktadır. İstanbul’un Avrupa yakasından sonra Türkiye’de hurdacılık alanında en fazla faaliyet gösteren kısmını bağcılar üstlenmektedir. 

Hurda Alıp Vermenin Çevreye Faydaları

Telefon ve diğer iletişim aygıtlarını kullanarak Pamuk hurda firmasına hurdalarını ileten kişilerin çevreye de çok faydaları bulunmaktadır. Öncelikli olarak sıfırdan üretim yerine var olan bir materyalin yeniden geri dönüşüme sokulması maddesel açıdan bir kazanım doğurmaktadır. Bu da daha az üretim noktası ile çok daha fazla üretim tesisine ve üretim materyaline sahip olmak anlamına gelmektedir. Günümüzde birçok çevre firması da geri dönüşüme gereken önemi verip hurdacılığın yaşatılması gereken bir meslek olduğu konusunda hemfikirdirler.

Hurda Alıp Vermenin Ekonomiye Faydaları

Hurda alıp vermenin çevreye olduğu kadar ekonomiye de sayısız katkıları bulunmaktadır. Öncelikli olarak kullanılmayacak duruma gelen eşyaların elden çıkarılması hurda veren kişilerin ekonomilerine bir artı bütçe sunmaktadır. Genel tabloda ise ülke ekonomisine bile büyük ölçekte katkıları bulunan bir eylemdir. Bu nedenle hurdaları atmak yerine geri dönüşüme sokarak yeniden hayat vermek en makul hareket olmaktadır.

Bir Şeyin Hurda Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Eski eşyalara hurda denmemektedir. Zamanında çalışan ancak şu an ki hali ve konumu ile tüm işlevini yitirmiş olan alet ve makinelerin geneline hurda denmektedir.